بهترین راه های مراقبت از پارکت

نگهداری از پارکت

درود بر شما همراهان تیم دکوریدون همانطور که در مقاله ی آموزش نصب پارکت توضیحاتی در مورد نصب گفته شد قصد داریم نکاتی دیگری راجع به نصب و نگهداری خدمت شما عرض کنیم، با ما همراه باشید.


پارکت علاوه بر دارا بودن قیمت بالاتری نسبت به سایر کف پوش ها، دارای مزایای بالاتری هم بوده که اگر در موقع نصب نکات اصولی رعایت نشود هم عملکرد خوبی نخواهد داشت و هم هزینه ی شما از بین خواهد رفت.


انقباض و انبساط


پارکت ها نسبت به دمای محیط پیرامون، واکنش نشان میدهند و تغییر اندازه میدهد به شکلی که در فصل سرما انقباض و در فصل گرما انبساط پیدا میکند. و اگر در موقع نصب نکات اصولی رعایت نشود با مشکلاتی از جمله فاصله افتادن بین پارکت ها و یا برآمدگی بین پارکت ها مواجه میشوید.
برای برطرف کردن این مشکل باید در هنگام نصب فاصله ی بین 0.8 تا 1 سانت از سطوح تا لبه ی پارکت ها موقع نصب حفظ شود. با این عملکرد در فصل سرما و گرما از لحاظ ظاهری به مشکلی بر نخواهید خورد.


قرنیز یا اسکوتی


بعد از نصب پارکت به دلیل رعایت فاصله برای انقباض و انبساط، فاصله ای بین پارکت و سطوح ایجاد میشود و ظاهر خوبی نخواهد داشت. برای برطرف کردن این مشکل میتوانید از ابزار قرنیز و یا اسکوتی استفاده کنید. با این ابزار نیز میتوانید ظاهر زیبایی به فضا القا کنید.
این دو ابزار به دلیل دارا بودن طیف رنگی بالا میتوانید نسبت به دیزاین و دکوراسیون داخلی خودتون، هم رنگ پارکت و یا متضاد آن انتخاب کنید.
قرنیز و اسکوتی ها از لحاظ نوع مواد تشکیل دهنده به دو دسته ی ام دی اف و یو پی وی سی دسته بنده میشوند.

 


سخن پایانی


پارکت ها جزو المان هایی است که هم شما میتوانید با آن یک فضای گرم و دلنشینی خلق کنید و هم متناست با دیزاین و چیدمان خودتان فضای مورد نظرتان را اینجاد کنید و نسبت به نوع تم و سبک معماری مورد استفاده در دکوراسیون خودتان، از رنگ های متنوع انتخاب کنید و لذت ببرید.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.