آموزش نصب پارکت

آموزش نصب پارکت

درود فراوان بر شما همراهان دکوریدوون در این مقاله قصد داریم به نحوه نصب پارکت بپردازیم  ، با تیم دکوریدون همراه باشید.

همانطور که در مقاله ی پارکت این کف پوش محبوب را مورد برسی قرار دادیم در این مقاله قصد داریم در مورد نصب و همچنین چالشهایی پیش رو، در خدمت شما باشیم.

 

آماده سازی قبل از نصب

آماده سازی پیش از نصب

زیرسازی

یکی از کلیدی ترین نکاتی که باید قبل از نصب به آن توجه کرد زیرسازی است. چراکه اگر زیرسازی مناسب و اصولی نداشته باشید پارکت بعد از مدتی حالت خودشو رو از دست میده و وقتی که بروی قسمتی که زیر سازی درستی انجام نشده راه میروید، پارکت صدا میدهد و به مرور زمان باعث نشست پارکت و بعد از مدتی متوجه میشوید که پارکت ها از سمت اتصالشون شروع به جدا شدن میکنند.

چگونه زیر سازی مناسب داشته باشیم؟

سمت زیرین پارکت یا همان کف محیط شما باید صاف و به اطلاح بنایی تراز باشد به گونه ای که در هیچ قسمت از سطح شما نباید حفره و یا برآمدگی وجود داشته باشد.
نکته ی قابل توجه که در مورد ساخت و ساز محیط خودتان باید به آن توجه کنید این است که به هیچ وجه لازم نیست که در قسمت کف سازی از سرامیک و یا موزاییک استفاده کنید و میتوانید با استفاده از ملات ماسه سیمان کف سازی اصولی و دقیقی رو انجام دهید و در هزینه ها صرفه جویی کنید و البته باید خاطر نشان کرد که از نیروی کار ماهر در مورد این امر باید استفاده شود و پس از اتمام کار از صاف و یکدست بودن ملات اطمینان خاطر حاصل کنید.

فوم پارکت

فوم پارکت

بعد از اطمینان حاصل کرد از داشتن زیرسازی مناسب نوبت به اشنایی با فوم پارکت است. فوم پارکت ها به صورت رولی و در عرض 1 متر و 1.20 سانتی متر در بازار موجود است. دلیل وجود فوم در زیر پارکت این است که اگر حفره های کوچک ویا ریزی وجود دارد را بپوشاند و بعد از نصب موقا استفاده از پارکت ها حالت نرمی و ارتجاعی داشته باشد. فوم ها به دو نوع فوم سایلنت و معمولی در بازار به فروش میرسد.

پهن کردن پارکت

پهن کردن فوم لمینت

بعد از کف سازی مناسب نوبت به پهن کردن فوم است، فوم را نسبت به متراژ خریداری شده به صورت طولی و عرضی میتوانید پهن کنید، نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که لبه های فوم ها در کنار هم قرار بگیرند و هیچگونه فاصله ای وجود نداشته باشد و تا حدی که ممکن است از دوتکه کردن و چند تکه کردن فوم هنگام پهن کردن خودداری کنید.

نصب پارکت

پارکت ها به صورت مستطیل هستند که هر گوشه و ضلع آن با ضلع دیگری متفاوت است و در هنگام نصب باید دقت شایانی داشته باشید چرا که اگر دقت نکنید به درستی نصب نمیشود و باعث تخریب لبه ها و گوشه ها میشود و دیگر قادر به نصب نیست و تمام هزینه های شما از بین میرود. بعد از قرار گیری مناسب لبه ها در کنار هم با استفاده از چکش های پلاستیکی و یا چوبی، با ضربه ی کوچک لبه هارا جفت کنید و به همین صورت به طور کامل نصب را انجام دهید.

پارکت را به صورت طولی نصب کنیم یا عرضی ؟

نصب طولی پارکت
نصب طولی پارکت

میتوان گفت مهمترین نکته ای که در هنگام نصب باید دقت کنید این است که پارکت را چگونه نصب و به اصلاح فرش کنید.

برای اینکه بفهمید چگونه باید با دکوراسیون خود ست کنید این است که باید به نحوه ی قرار گیری پنجره و درب ها دقت کنید و دقت کنید که در کدام ضلع ساختمان نور بیشتری وجود دارد و محیط مورد استفاده به صورت مربع ویا مستطیل شکل است. به صورت کلی به هر قسمتی که نور وجود دارد و نور بیشتری متمرکز است باید پارکت ها فرش شود و نور باعث میشود که پارکت شما جلوه ی بیشتری داشته باشد.

و در مورد فضاهایی که به صورت مربع است تفاوت زیادی نمیکند که چگونه نصب انجام شود ولی در مورد فضاهایی که مستطیل باشد باید دقیت کنید که پارکت را به صورت طولی فرش کنید و این کار باعث میشود که فضای شما بزرگ تر و باشکوه تر جلوه کند.

سخن پایانی

پارکت یکی از محبوب ترین کف پوش های کف است که هم در انتخاب رنگ و طرح باید دقت فراوانی داشته باشید و هم در هنگام نصب، چراکه اگر تمام موارد را رعایت کنید باعث میشود فضای لاکچری تری داشته باشید و در تمام مبلمان خودتان هارمونی مناسبی را ایجاد کنید.

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.